Stelaż podtynkowy a może miska wc

Zapytani, gdzie jest najważniejsze miejsce w domu, ludzie udzielają dwóch odpowiedzi. Pierwszą będzie ma się rozumieć sypialnia – musi być odpowiednio oświetlona, powinno się dać ją bez problemu przewietrzyć, posiadać spokojną kolorystykę, jaka pozwoli się bez trudu odprężyć, żadnych niepotrzebnych mebli, za to olbrzymie, wygodne i solidne łoże. No tak, w końcu to jest pomieszczenie, gdzie człowiek odsuwa się od wszystkiego i wszystkich, wsłuchując się tylko w pochrapywanie małżonki lub małżonka.

Jest jednakże miejsce, gdzie człowiek rozładowuje o wiele silniejsze stresy, nie tylko psychiczne. Jest to... WC, czyli toaleta. Tron (czy wiecie, że „stolec” to był kiedyś właśnie tron?). Miejsce, w którym osoba znajduje spokój po dłuższym czasie ciągłego, mocnego napięcia. Przestrzeń, w której słyszalny jest jedynie charakterystyczny pogłos i nic ponad to, chyba że ustawi się tam radio. Miejsce, w którym ni stąd, ni zowąd zaczyna interesować dowolna lektura: wystarczy położyć w zasięgu ręki powieść o Muminkach, w mieszkaniu pełnym dojrzałych ludzi, by nagle połapać się, że pojawiło się w niej parę różnych zakładek.

Miejsce tak istotne dla mieszkania, poczucia wspólnoty i bezpieczeństwa, musi być właściwie przygotowane do pełnienia narzuconej funkcji. Opcji ustawień, wykończenia i funkcjonalności istnieje bez liku – miska WC może mieć setki kształtów i rozmiarów, w zależności od tego, jak jest wykonana instalacja hydrauliczna i odpływowa, kto będzie z niej korzystał, a także, z jakiej jakości materiału ma być zrobiona. Ogólna instalacja też może być różna: najbardziej gustowna i najbardziej wygodna może być ubikacja podtynkowa, w jakiej wypadku pojemnik na wodę jest w ścianie. Konfiguracja kompaktowa z kolei oferuje sedes z rezerwuarem zamontowanym do miski tuż za plecami. Istotna dla wygody i niezawodności jest też deska sedesowa Dolomite to marka, która oferuje naprawdę duży przekrój świetnie wykończonych i cieszących oko artykułów w tej materii. No i temat wizualny: ceramika łazienkowa, dobór kranów, ułożenia kafelków, wzoru terakoty... to wszystko, choć zdaje się nieco banalne, ma generalnie wpływ na stworzenie królestwa, w jakim każdy, kto aktualnie się znajduje, może liczyć na odrobinę spokoju, zapomnienia, i... skupienia.
13-05-23 13:10
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.