Elektronika w naszym życiu

Dzisiejszy człowiek, zamieszkały w relatywnie bogatych zakątkach globu, ma co najmniej parę sprzętów elektronicznych. W XXI wieku mało kto trzyma jeszcze w mieszkaniu aparaty analogowe, aparaty cyfrowe są już normą. W zasadzie każdy człowiek ma jakiegoś typu komputer. Przytłaczający procent ludzkości ma sprawny tv. Mało kto wie, jak dużo sprzętów w naszym otoczeniu jest obsługiwanych przez komputery.

Cyfryzacja świata to rzecz jasna gigantyczny sukces ludzkości, lecz również i wielkie zagrożenie. W dwudziestym stuleciu glob gościł światową wojnę totalną, potem nad nami zawisła groźba zagłady atomowej. Współcześnie wydaje się, że ewentualny konflikt globalny będzie zasadzał się na bitwie technologii. W ciągu ostatnich kilku lat szerzyły się doniosłe informacje o skomplikowanych wirusach sieciowych, które zostały napisane do niszczenia infrastruktur teleinformatycznych. Co to oznacza w praktyce? Pomyśl sobie, że w państwach świata upadają systemy komunikacyjne, zatrzymuje się metro. Smartfony stają się bezużyteczne. Co najgroźniejsze dla światowego systemu gospodarczego, przestają funkcjonować giełdy finansowe. wielka część militariów wielu krajów opiera się na sieciach teleinformatycznych. Współczesna wojna elektroniczna umie sparaliżować w zasadzie każde państwo globu. Wyrafinowane wirusy mogą kasować dyski twarde, aparaty cyfrowe i inne rzeczy elektroniczne.

Aby zabezpieczać się przed tym niebezpieczeństwem, niektóre rządy stworzyły specjalne agencje do zwalczania internetowej agresji. Najbardziej efektywną obronę zbudowały rzecz jasna Stany Zjednoczone. To wynika z tego, że USA jest najpopularniejszą ofiarą walk internetowych. Teraz na mocarstwo hakerskie wyrasta ChRL. Sporo zamieszania w dziedzinie ataków sieciowych powoduje także Federacja Rosyjska. Olbrzymie niebezpieczeństwo cyberwojen leży w tym, że bardzo trudno jest namierzyć prawdziwych sprawców ataku.
Article wrote: A.T.
17-08-18 06:30
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.