Kupno czy wynajem lokalu - co lepiej wybrać

Jeśli chodzi o biura do wynajęcia we Wrocławiu, miasto to ma sporo do zaproponowania. Nieustannie oddawane są nowe biura, wszędzie można zauważyć jakąś budowę, lokali pod biura jest bardzo dużo i naprawdę mamy w czym wybierać. Pod warunkiem, że przygotujemy na to właściwy budżet. Tak naprawdę szefowie przedsiębiorstw myślą nad tym co jest bardziej opłacalne – czy zakup własnego budynku, czy może wynajem piętra w jakimś biurowcu. Wszystko to zależne jest od wielu czynników.

biuro
Article wrote: Armstrong
Source: Armstrong
Przede wszystkim powinniśmy wziąć pod uwagę ilość pracowników. Jeśli prowadzimy firmę zatrudniającą więcej niż 20 – 30 ludzi biurowy budynek powinien być już odpowiednio duży. Można zakupić dom i dostosować go do używania jako biuro. Jeśli jednakże nie odpowiada nam ten pomysł lepiej jest wynająć piętro albo dwa w biurowcu. Wielkie firmy czasami decydują się na postawienie własnego biurowca, lecz to oczywiście wymaga ogromnych nakładów finansowych.
Wynajem biur jest chyba najbardziej popularnym rozwiązaniem. Ofert także jest sporo. Trzeba odszukać w Internecie właściwe hasło, choćby „lokale wynajem Wrocław”, aby przekonać się jak dużo mamy możliwości. Dobrze też sprawdzić Surfland.

Biurowce stojące w centrum, lecz również w innych dzielnicach czy nawet na peryferiach miasta, możemy więc przemyśleć gdzie chcemy mieć siedzibę firmy. naturalnie, im bliżej centrum tym koszty wynajmu są wyższe. Oczywiście nie musimy wynajmować lokalu w nowych, dopiero co postawionych biurowcach, jest mnóstwo powierzchni biurowych w budynkach, które zbudowano już dość dawno temu. Zazwyczaj są to jednak lokale już odremontowane, zatem nie ma obaw, że zacznie nam kapać na biurko, lub że nasze biuro będzie wyglądało jak z czasów PRLu.

Jeżeli idzie o powierzchnie biurowe jak http://nieruchomosci.surfland.pl/index.php/frontend/biurowiec/1 to jest dość tanio. W porównaniu do innych miejscowości da się lokal pod biuro wynająć naprawdę okazyjnie. Zazwyczaj naturalnie otrzymujemy rabat kiedy wynajmujemy sporą powierzchnię lecz i kilkanaście metrów możemy wyszukać po przystępnej cenie. Można zająć się wyszukiwaniem lokalu samodzielnie, lub zwrócić się do biura pośrednictwa nieruchomości. Z pewnością będziemy mieli spory wybór.

Kiedy mamy kłopot ze znalezieniem lokum, dobrze jest zwrócić się do agencji pośrednictwa nieruchomości. Są to doświadczeni ludzie, którzy na pewno pomogą nam ze znalezieniem biura najodpowiedniejszego do naszych wymagań. Dzięki temu unikniemy wielu kłopotów i przykrych sytuacji.
Article wrote: Katarzyna Szumańska-Kalisz
12-09-14 15:35
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.