Zamień tytoń na e-papieros

Elektroniczny papieros to jeden z ciekawszych pomysłów XX wieku. Choć jeszcze kilkadziesiąt lat temu pomysłodawca e-papierosa mógłby zostać uznany za wariata, dziś jego dzieło cieszy się popularnością. Na czym polega innowacyjność tego osiągnięcia? Głównie na niskiej szkodliwości jego działania. Standardowy papieros, oprócz nikotyny, składa się z nie mniej niż 200 pierwiastków chemicznych, z których każda oddziaływa niesprzyjająco na stan naszego zdrowia.

kobieta
Article wrote: martinalanotte
Source: http://www.flickr.com
Papieros wrogiem Twojego ciałaNajsilniej narażony na ich działanie jest system oddechowy, krążenia, pokarmowy i nerwowy. Materiały te mocno mają działanie rakotwórcze, a przedostając się wraz z dymem do żył i tętnic pociągają za sobą wytworzenie się wielu trudnych do leczenia guzów. Ze względu na często spotykany kontakt dymu tytoniowego z tymi częściami ciała wiele razy diagnozowany jest rak układu oddechowego, krtani oraz przełyku. Tymczasem e papieros ma tego rodzaju przewagę nad swoim tradycyjnym poprzednikiem, że w swoim składzie posiada samą nikotynę. Dlatego osoby palące nie trują środowiska, w którym przebywają smolistym dymem i nie narażają żadnego człowieka na zatruwanie organizmu.

Chcesz rzucić palenie? Przygotuj się...
Article wrote: Bird&Co Sp. z.o.o.
Source: Bird&Co Sp. z.o.o.
Pomaga rzucić nałógElektroniczny papieros świetnie zaspokaja głód nikotynowy oraz nie powoduje brzydkiego zapachu. Dlatego z sukcesem może być używany w miejscach ogólnodostępnych. Może stanowić również pierwszy poziom do pełnego porzucenia papierosów. Nierzadko osoby nałogowo palące popularne papierosy porzucają je na rzecz elektronicznych, aby potem stanowczo pozbyć się nałogu.

Korzyści z używania e-papierosów można mnożyć. Oprócz wymienionych wyżej korzyści sprzyjających zdrowiu, papierosy elektroniczne są bajecznie proste w obsłudze. Wymagają wyłącznie czasowego napełniania płynem i ładowania akumulatorem. Ich łączny koszt jest o wiele mniejszy, niż koszty zwykłych papierosów. Dzieje się tak dlatego, gdyż za jednym razem zakupuje się urządzenie, a potem dodaje się tylko płyn. Nowoczesne papierosy elektroniczne] posiadają także korzyści higieniczne. Ponieważ ich użytkowanie polega na inhalacji parą, nie powodują brzydkiego zapachu, który przenika ubrania, pozostaje na dłoniach i sprawia, że powstaje brzydki zapach z ust.

E-papieros, czyli elektroniczny papieros to najlepsza opcja alternatywna w odniesieniu do tradycyjnego papierosa i oferta dla palaczy, którzy nie potrafią gwałtownie odstawić nałogu, a przy tym ważne jest dla nich zmniejszenie ryzyka związanego z wziewaniem niezdrowych substancji zawartych w zwykłym papierosie.

Co to jest e-papieros?
Papieros elektroniczny wygląda dokładnie tak jak zwykły papieros, mimo, że w ofercie są też proponowane bardziej oryginalne modele, na przykład przypominające długopis. W smaku również niewiele różni się od zwykłego papierosa, a co więcej nie pozostawia na języku niesmacznego posmaku; produkuje także dym.

Chcesz rzucić palenie? Przygotuj się...
Article wrote: Bird&Co Sp. z.o.o.
Source: Bird&Co Sp. z.o.o.
Struktura e-papierosa
Jak łatwo domyślić się po nazwie, e-papieros jest urządzeniem elektronicznym, w związku z czym wymaga zasilania. Rolę zasilacza najczęściej realizuje akumulator, ale też gniazdko samochodowe czy wejście USB. W strukturę e-papierosa, obok zbiornika na płyn, atomizera (to w nim płyn jest podgrzewany do postaci „dymu”) i źródła zasilania wlicza się też dioda, imitująca żar. Płyny do e-papierosów można dostać w wielu smakach, m.in. tytoniowych, które mają przypominać smak popularnych na całym świecie, legendarnych marek, ale też owocowych i ziołowych. W odpowiedzi na potrzeby, można kupić zawierające od 0 do 3,6% nikotyny.

Atuty elektronicznego papierosa
Najważniejszą zaletą e-papierosa jest fakt, że realizuje każdą funkcję zwykłego papierosa, natomiast nie powoduje tak samo niekorzystnych skutków. Dodatkowo, może przyłożyć się do pełnego rzucenia palenia poprzez etapowe obniżenie zawartości nikotyny. Ponadto, elektroniczne papierosy są neutralne dla otoczenia, dlatego można je używać w miejscach publicznych i w obecności osób trzecich. Oprócz tego nie posiadają nieprzyjemnej woni, w związku z tym ubrania palacza zachowują swój normalny zapach. Mocną zaletą ważną dla osób, które troszczą się o swoje zdrowie i aktywność jest to, że e-papieros nie przyczynia się do utraty kondycji ani nie wywołuje kaszlu.

Dodatkowe informacje związane z zagadnieniem tj e-papierosy można przeczytać klikając na link.
13-07-15 11:54
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.