Terapia zapachowa na co dzień

Na właściwą atmosferę w domu składa się ogromna ilość czynników. W głównej mierze budujemy nastrój poprzez wyposażenie wnętrz. Odpowiednio dobrane meble i wszelkiego rodzaju ozdoby to jednak nie wszystko w tym temacie. Nie zapominajmy, że ogromne znaczenie posiadają też barwy. Zanim zaczniemy urządzać nasze mieszkanie, warto zapoznać się z mową kolorów. Każda barwa posiada wyjątkowy charakter. Czasami przy pomocy rozmaitych kolorów możemy optycznie zmieniać rozmiar pomieszczenia.
Ale to nie wszystko. Często zapominamy o niezmiernie ważnym czynniku, który wyjątkowo wpływa na nasz nastrój. Jest to właściwy zapach. Powinniśmy się postarać, by w naszym mieszkaniu zapanował przyjemny aromat - yankeehome.pl/20-akcesoria/.

świece
Article wrote: Mr. T in DC
Source: http://www.flickr.com
Człowiek zakochał się w pięknych zapachach tysiące lat temu. Jeszcze w starożytności stosowano różne kadzidła, które wykorzystywano między innymi w czasie religijnych obrzędów. Przenikliwy aromat potrafił wprowadzić wyznawców w niezwykły nastrój - yankeehome.pl/47-car-jar/. Z biegiem wieków ludzkość nauczyła się wyciągać esencje zapachu ze wszystkich roślin. Opracowano także tajemne sposoby, które pozwoliły przechowywać te magiczne zapachy i trzymać je w szklanych buteleczkach. Do dzisiaj oryginalne perfumy to luksusowy podarek.

W kulturze Wschodu kadzidełka to bardzo ważny element medytacji. Tam terapia zapachami wykorzystywana jest od tysięcy lat. Leczenie aromatami co raz częściej stosuje się też u nas. Bez wątpienia nie będziemy mieć żadnego kłopotu z zakupem rozmaitych świeczek zapachowych. Pianki do kąpieli także możemy dostać w wielu przyjemnych zapachach, a więc możemy sobie pozwolić na cudowne kąpiele. Możemy wzmocnić doznania, rozmieszczając po całej łazience świeczki yankee candle - http://yankeehome.pl/. Ich boski zapach zagwarantuje nam wyjątkowe rozluźnienie.

Wspaniały zapach może też zagościć w naszych torbach lub szufladach. Niekiedy ciuchy wyciągane ze starych szaf nie pachną zbyt przyjemnie. Możemy to odmienić, zawieszając saszetki zapachowe. Esencje zapachowe, które się z nich wydobywają, sprawią, że nasza odzież będzie zawsze świeża i pachnąca.


Other articles to read

Kupno dobrych akcesoriów do herbaty i kawy

zdrowe jedzenie
Article wrote: Butz.2013
Source: http://www.flickr.com
Wiele ludzi wypija codziennie nawet parę filiżanek lub szklanek herbaty. Jedne z nich uwielbiają pić klasyczną, czarną herbatę, jakiej nie brakuje w różnych sklepach. Inne zaś lubią smak zielonej herbaty, uzupełniany przez smak różnych herbat owocowych.
17-08-18 06:30
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.