Fiński oraz londyński zespół muzyczny

Pochodząca z angielskiego Cambridge grupa Pink Floyd założona została w 1965 roku w Londynie. Twórczość tego zespołu określana była mianem rocka psychodelicznego oraz, w dalszym okresie, zaliczano ją do rocka progresywnego. Floydzi, jak zwykli ich nazywać fani, ukończyli swą twórczość muzyczną w 2005 roku, ale do teraz odnajdują wciąż coraz więcej fanów na świecie, głównie wśród młodych ludzi. Młodzież chce poznawać klasykę ulubionego gatunku muzycznego, z tego też powodu sięga po nieśmiertelne płyty Floydów.

Deep Purple
Source: http://www.flickr.com/
Patrząc na fińską grupę nightwish (temat o nightwish), od przesłuchania pierwszego kawałka widać nieskrywaną pasję. W 1966 roku założono zespół, którego muzyka określana jest jako metal symfoniczny oraz power metal, ale w tworzonej przez nich muzyce nie zabraknie elementów przypisywanych gothic oraz heavy metalowi. Grupa z Finlandii współpracowałą z wytwórnią Nuclear Blast oraz SPinefarm Records. Czymś, co wyróżnia zespół na tle innych jest niezaprzeczalnie wyjątkowy wokal Tarji Turunen i później Anette Olzon.

Innowacyjne podejście grupy pink floyd ((pomocne źródła)) do swej muzyki, ale również do całej otoczki swojej twórczości, widać od razu. Floydzi pokazywali fanom zawsze niesamowitą grafikę na swoich albumach, a filozoficzne teksty wzbudzały refleksje. Koncerty grupy londyńskiej zawsze były wydarzeniem na dużą skalę, natomiast dla uczestników – niezwykłym przeżyciem. Sporym zawodem dla fanów muzyki Floydów była odmowa światowej trasy koncertowej, mimo wyjątkowo korzystnego finansowo kontraktu, przez członków zespołu z Londynu.
1 2
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.