Jak istotna jest poprawne ustawienia naszego stanowiska w pracy oraz jak wpływa na nasz organizm

Statystyki pokazują, iż coraz więcej czasu spędzamy siedząc, albo w pracy za biurkiem, w samochodzie czy też na kanapie przed telewizorem. Natomiast długie przebywanie w takiej pozycji ma bardzo negatywny wpływ na układ szkieletowy oraz ogólną kondycję naszego ciała.

pracownik biurowy podczas pracy przy komputerze
Article wrote: John Davis
Source: http://www.flickr.com
Dlatego też powinniśmy przykładać dużo większą wagę do ergonomii naszego miejsca pracy. Przeważnie siedzimy w pracy 8 godzin, siedząc przy biurku oraz częstokroć nieświadomie pochylamy się lub też przyjmujemy pozycję ciała, która niesamowicie obciąża nasz grzbiet i odcinek szyjny. Na dłuższą metę narażamy się na wielkie problemy, które mogą okazać się wyjątkowo poważne. Warto więc zadbać o środowisko pracy, jakie będzie sprzyjać kreowaniu i utrzymywaniu zdrowych przyzwyczajeń, jeśli chodzi o dbanie o właściwą sylwetkę.

Bardzo dobrym pomysłem są stelaże z regulacją wysokości, które jesteśmy w stanie dopasować odpowiednio do swojej wysokości- stelaże. Dobrze dobrane krzesło lecz także i biurko to fundamentalna zasada ergonomii miejsca w jakim wykonujemy codzienne zadania w pracy. Bardzo popularne są obecnie również specjalne biurka, jakie można podnieść nawet do wysokości, która pozwoli nam wykonywać pracę w pozycji stojącej. Taka przyjemna odmiana w metodzie wykonywania obowiązków przy komputerze niezwykle dobrze wpłynie na nasz organizm a także pomoże odciążyć kręgosłup.


Other articles to read

Gadżety bez których nie da się pracować w branży zajmującej się obsługą wydarzeń.

Głośniki
Article wrote: Creative Technology
Source: Creative Technology
Każdy, kto zajmuje się obsługiwaniem imprez zawodowo ma świadomość tego, iż będą pewne przedmioty bez jakich nie da się pracować w branży zajmującej się właśnie obsługiwaniem eventów.
1 2
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.