Jak dobierać płyn do spryskiwaczy? Na jakie sprawy powinniśmy zwracać uwagę?

Wybór odpowiedniego płynu do spryskiwaczy jest ważną decyzją, gdyż ma wartość nie tylko dla lepszego komfortu prowadzenia pojazdu, ale i dla bezpieczeństwa oraz tempa zużycia wycieraczek.
rozwiązanie
Article wrote: First Austria


Może się to zdawać niezbyt istotne, lecz właśnie to, jaki dobierzemy płyn decyduje o wielu sprawach.


Płyn do spryskiwaczy może być letni lub zimowy. Zimowy płyn do spryskiwaczy różni się od płynu na lato wyłącznie jedną kwestią, a konkretnie substancją jaka ochrania przed zamarznięciem. Najczęściej to alkohol metylowy, czasami etylowy, jednakowoż mogą to być także pozostałe związki. Najistotniejszym ich celem jest zmniejszenie procesu zamarzania, lecz nie tylko. Środki, które się dodaje usuwają również owady które rozbiły się na szybie, tak więc określoną ilość tego typu związków ma także letni płyn do spryskiwaczy.


Oczywiście nie można wykorzystywać płynu na lato w zimie, a to z tego powodu, że zamarzając byłyby w stanie uszkodzić podzespoły spryskiwaczy. Jest jednak i inny powód, zamiast likwidować brud z szyb, będą przymarzały do nich niszcząc wycieraczki. Należy mieć to na uwadze, gdyż przy temperaturze ow okolicach zera stopni płyn nie zamarznie w zbiorniku, ale na szybie już zdecydowanie tak. Dzisiaj na rynku znajdziemy bardzo dużo różnych płynów do spryskiwaczy, ale nie zadowalajmy się pierwszym lepszym, bo korzystniej kupić jakościowy płyn, który będzie zawsze skuteczny i wydajny.


1 2
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.