Chcesz właściwie przygotować się do triathlonu? Przyda ci się parę praktycznych sugestii

Sport jest nadzwyczaj ważną częścią życia. Bez aktywności fizycznej szybko stracimy kondycję oraz będziemy mieć problemy zdrowotne. Jeśli poszukujesz wyzwań, możesz zacząć przygotowywać się do triathlonu. Jest to sport wytrzymałościowy, dlatego nie starczy parę przysiadów. Potrzebny będzie dokładnie przygotowany trening do triathlonu.
zrównoważony trening
Article wrote: Arya Ziai
Source: http://www.flickr.com
Rozpocznijmy od tego czy każdy może wziąć udział w triathlonie? Jak najbardziej, jeżeli umożliwia to stan zdrowia. Jest to sport dla ludzi nie borykających się z żadnymi przypadłościami, toteż idź do lekarza, który orzeknie czy nie ma żadnych przeciwwskazań, by rozpocząć treningi - polecany artykuł o ofercie szkoły pływania. Możliwe, że będą potrzebne badania specjalistyczne, lecz dobrze jest się im poddać, by od razu skrupulatnie zweryfikować czy nic nam nie jest. Jeśli okaże się, że wszystko jest w porządku, można rozpocząć regularne treningi. Jak wcześnie powinno się wystartować z przygotowaniami? Nie ma jednoznacznej odpowiedzi na to pytanie. Wszystko zależy od kondycji osoby, która planuje wystartować w triathlonie. Jednym starczy parę tygodni, dla innych zaś nawet pół roku nie będzie wystarczające. Nie można określić dokładnych ram czasowych, więc zawsze korzystniej jest rozpocząć wcześniej, aby cieszyć się dobrą kondycją i nie mieć problemów z przepłynięciem czy przebiegnięciem dystansu. Nie zapominajmy bowiem, że triathlon to bieganie, pływanie i jazda na rowerze, z tego powodu musimy sobie należycie zaplanować treningi, aby na każdą z tych pojedynczych dyscyplin starczyło nam czasu i siły. Najważniejszy jest systematyczny ruch, który powoli będzie budować naszą formę oraz sprawiać, iż z każdym dniem będzie szło nam naprawdę lepiej.


Other articles to read

Z jakich powodów zdrowo jest biegać na świeżym powietrzu?

mężczyźni podczas biegania
Article wrote: Georgia National Guard
Source: http://www.flickr.com
Dobrze wiemy, że zachowanie zdrowia na odpowiednim poziomie powinno być naszym priorytetowym celem. Zdrowie jest bowiem jednym z najogromniejszych skarbów, jakie mogliśmy otrzymać od losu. Kiedy go nie ma, sporo problemów staje się nierealnymi do rozwiązania. Kluczem do zachowania go w pożądanym stanie jest nasza aktywność fizyczna. W współczesnych czasach istnieje ogromnie wiele sposobów, dzięki którym możemy pracować nad osobistą figurą.
1 2
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.