Druk wodny - przenoszenie grafiki

Odkąd istnieje cywilizacja, zawsze byli na nim ludzie, pragnący szybko się dorobić. Oczywiście chcieli dorobić się niekoniecznie uczciwie. Najczęściej marzyli o szybkim wzbogaceniu się.
Często oszukiwali i fałszowali, by zarobić jak najwięcej. Tak, jak rozwijały się zabezpieczenia, tak oszuści rozwijali swoje umiejętności i kompetencje. Z czasem opracowywano coraz to nowe sposoby zabezpieczania i potwierdzania autentyczności danych produktów, czy papierów wartościowych. Jednym z najważniejszych momentów było opracowanie druku wodnego.

Other articles to read

Valmet i Sisu - bezsprzecznie czołowi producenci na rynku motoryzacyjnym

modern car - BMW
Article wrote: dylanspangler
Source: http://www.flickr.com
Na początku pojawiło się koło, a następnie pierwsze pojazdy napędzane przez zwierzęta. Bardzo szybko zdominowały naszą rzeczywistość, stając się jej niezbywalnym „elementem”.


Jednak druk wodny nie tylko służy do zabezpieczeń. Obecnie niektóre firmy stosują taką technologię, jaką jest technologia hydrografiki także do innych celów. Jednym z nich jest przenoszenie grafik z płaszczyzny, na kształty trójwymiarowe. Szczególnie przydatne, chcąc przenieśćmotyw z komputera, najczęściej motyw dekoracyjny, przykładowo na karoserię samochodu, czy na elementy karoserii motocyklu.
Mustang GT
Article wrote: Alexandre Prévot
Source: http://www.flickr.com
Wykonanie takiej hydrografiki to nie jest łatwa rzecz, dlatego wielu specjalistów z tej dziedziny, zanim zaczęło dekorować samochody, czy motocykle, musiało przejść odpowiednie szkolenie z hydrografiki. Jeśli i Ty chciałbyś zacząć „drukować” na takich maszynach, jak samochody, czy motocykle, możesz zgłosić się do firmy, która trudni się szkoleniami z hydrografiki - http://waterdesign.com.pl. Po odbyciu tego kursu, możesz zacząć starać się o posadę w firmie trudniącej się hydrografiką. Chociaż praca ta wymaga zaangażowania oraz dokładności,zawód ten cieszy się dużym zainteresowaniem. Można zapisać się na szkolenie właściwie w każdym większym polskim mieście, w którym działają odpowiednie centra kursów oferujące możliwość zdobycia kwalifikacji z tego zakresu.
1 2
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.