Sposób na udekorowanie czterech kątów

Rodzice powinni postarać się zaciekawić swoje dzieci otaczającym je światem, a nawet - w miarę swoich możliwości - wyjaśniać jak świat funkcjonuje. Metod na dokonanie owych rodzicielskich obowiązków jest niemało. Z małym dzieckiem starczy wyjść na spacer i w trakcie niego tłumaczyć - mogłoby się wydawać - proste sprawy w taki sposób, by dziecko z jednej strony pojęło, z drugiej aby nie zanudzić naszego malucha.

Pokój dziecka, fototapeta kosmos
Article wrote: art.widi.pl
Source: art.widi.pl
Naturalnie czasami jest to zadanie prostsze a czasami niełatwe. Stosunkowo łatwo jest wytłumaczyć zasadę działania żarówki czy udowodnić że ziemia się obraca. Gdy już nasz Jasiu się czymś bardziej zaciekawi najprawdopodobniej zada nam pytanie na które odpowiedź nie będzie już taka prosta, przykładowo - "tatusiu, a jak wygląda galaktyka?"

Rzecz jasna zademonstrujemy wówczas właściwe zdjęcia z portali popularno-naukowych. Gdyby jednak naszemu dziecku przypadkiem spodobał się ów w swojej prostocie śliczny widok, można kupić do dziecięcego pokoju widoczek na galaktykę w postaci fototapety kosmos.

Poza walorem edukacyjnym może być to kapitalny sposób na dekorację. Dodatkowo nasze dziecko będzie mogło zabłysnąć wiedzą w tym temacie. Mało tego, zdjęcia kosmosu potrafią być relaksujące z racji swych odcieni, stąd warto zastanowić się czy nie będzie to dobry projekt na ozdobę alkowy. Przykładowo możemy umieścić fototapety kosmos na powierzchni sufitu, i mamy każdego wieczoru, bez względu na aurę widok na nocne niebo skłaniające do przemyśleń nad ogromem natury - zobacz wzory dostępne tutaj: http://art.widi.pl/fototapety-niebosklon/954-fototapeta-kosmos.html/. A może nawet przyśni się nam podróż w nieznane otchłanie... jak bohaterom książek o kosmicznych podróżach popularnych w latach osiemdziesiątych XX w..

Rzecz jasna nie są to jedyne wzory które można kupić. Amatorzy nauk przyrodniczych znajdą pełną gamę tapet z wizerunkami zwierzaków, z widokiem na las deszczowy lub też - wprawdzie trochę pospolity - widok na lagunę. Jednak jeśli nawet ktokolwiek uznałby to za kicz, w swym własnym mieszkania mamy prawo schlebiać dowolnemu gustowi. Z drugiej strony, nie koniecznie jest to w kiepskim guście, ważne aby pełny wystrój wnętrz ze sobą harmonizował, oraz pomagał nam skutecznie odprężyć się po pracy.


Other articles to read

Dekoracje ścian

Salon, fototapeta z motywem kolorystycznym
Article wrote: czarna-zebra.pl
Source: http://czarna-zebra.pl
Wielobarwne dekoracje ozdabiają najczęściej ściany w pokojach dziecięcych. Wnętrza udekorowane wizerunkami ulubionymi postaci z bajek i zwierzątek pozwalają wejść do świata wyobraźni i poddają dzieciom ciekawe pomysły do zabawy. Przy pomocy fototapety możemy obudzić w sobie dziecko i przemycić do każdego z naszych wnętrz odrobinę fantazji.
14-12-22 08:40
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.