Co robić w Grecji?

Pobyt w Grecji kojarzy się przede wszystkim ze słońcem, białym piaskiem i morzem. Warto jednak pamiętać, iż są tutaj również cudne góry i kusząca obfitością przyroda, a przez to świetne warunki, aby zażyć nieco ruchu. Z całą pewnością wyjdzie nam to na dobre. Mogą być to górskie wycieczki, ale także żeglowanie.

polecamy
Article wrote: Jaume Escofet
Source: http://www.flickr.com
W całej Europie nie ma zapewne lepszego punktu do uprawiana sportów wodnych niż Grecja, a przede wszystkim jej wyspiarska część. Doskonała słoneczna pogoda, cieplutkie i niczym nieograniczone wody z bezproblemowym dostępem do plaż a także silny północny wiatr - to idealne warunki dla każdego miłośnika wodnych szaleństw.

Największą wziętością cieszą się windsurfing oraz kitesurfing. Niektóre ośrodki na wyspach uczęszczane są wyłącznie po to, by rozpocząć w nich lekcje czy szlifować swoje zdolności w tejże dyscyplinie. Najbardziej znane szkoły mają lokale na przylądku Prasonisi i w miejscowości Palaiochora. Coraz nagminniej możemy trafić do ośrodka prowadzonego przez naszych rodaków uznawanych nawiasem mówiąc w Grecji za wyśmienitych nauczycieli.

Żeby rozpocząć przygodę z żeglowaniem, nie trzeba jednak jechać od razu do jednego z tych znanych miejsc. Wystarczy znaleźć cichą zatokę z delikatną bryzą od morza. Z pewnością będzie można tam tanio pożyczyć ekwipunek oraz skorzystać z fachowej porady - zobacz koniecznie.

Sprytnym projektem na wczasy z przygodą wodną jest również oglądanie wysp dzięki czarterowi jachtów. Przynosi on tak naprawdę nieograniczone możliwości, uzależnione wyłącznie grubością portmonetki i naszymi biegłościami. Z wieloma przedsiębiorstwami możemy umówić się na zwrot jachtu w zupełnie innym miejscu niż przystań zaokrętowania, jest to nadzwyczaj wygodne. Idealne warunki panują wiosną czy jesienią. W lecie ceny są najwyższe, zaś silny oraz porywisty wiatr wymaga ogromnego doświadczenia.


Other articles to read

Bałtyckie morze - dobre lokalizacje na wakacje?

morze bałtyckie
Article wrote: www.sxc.hu
Source: www.sxc.hu
We współczesnych czasach świat stoi dla nas otworem. Jesteśmy w mocy wybrać się na wyprawę na drugi jej kraniec, bez przymusu odkładania na to przez całe życie. Niedrogie linie lotnicze nas rozpieszczają, śródziemnomorskie kurorty są na wyciągnięcie reki, w trakcie kilku godzin możemy się tam znaleźć, w kwocie kilkuset złotych. Lecz nie każdy lubi latać samolotem, nie każdy również uwielbia upały i ciepłą wodę w morzu. Mimo tych wszelkich profitów, nadal tabuny Polaków udają się co roku nad nasze morze. Na czym polega jego popularność?
1 2
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.