Co robić w Grecji?

Pobyt w Grecji kojarzy się przede wszystkim ze słońcem, białym piaskiem i morzem. Warto jednak pamiętać, iż są tutaj również cudne góry i kusząca obfitością przyroda, a przez to świetne warunki, aby zażyć nieco ruchu. Z całą pewnością wyjdzie nam to na dobre. Mogą być to górskie wycieczki, ale także żeglowanie.

polecamy
Article wrote: Jaume Escofet
Source: http://www.flickr.com
W całej Europie nie ma zapewne lepszego punktu do uprawiana sportów wodnych niż Grecja, a przede wszystkim jej wyspiarska część. Doskonała słoneczna pogoda, cieplutkie i niczym nieograniczone wody z bezproblemowym dostępem do plaż a także silny północny wiatr - to idealne warunki dla każdego miłośnika wodnych szaleństw.

Other articles to read

Bałtyckie morze - dobre lokalizacje na wakacje?

morze bałtyckie
Article wrote: www.sxc.hu
Source: www.sxc.hu
We współczesnych czasach świat stoi dla nas otworem. Jesteśmy w stanie udać się na wyprawę na przeciwny jej kraniec, bez konieczności oszczędzania na to przez całe lata. Niedrogie linie lotnicze nas rozpieszczają, śródziemnomorskie kurorty są na wyciągnięcie reki, w ciągu paru godzin można się tam dostać, w cenie kilkuset złotych. Lecz nie każdy chce latać w przestworzach, nie każdy także uwielbia upały i letnią wodę w morzu. Mimo tych wszelkich profitów, nadal rzesze Polaków udają się co roku nad nasze morze. Na czym polega jego fenomen?


Największą wziętością cieszą się windsurfing oraz kitesurfing. Niektóre ośrodki na wyspach uczęszczane są wyłącznie po to, by rozpocząć w nich lekcje czy szlifować swoje zdolności w tejże dyscyplinie. Najbardziej znane szkoły mają lokale na przylądku Prasonisi i w miejscowości Palaiochora. Coraz nagminniej możemy trafić do ośrodka prowadzonego przez naszych rodaków uznawanych nawiasem mówiąc w Grecji za wyśmienitych nauczycieli.

Żeby rozpocząć przygodę z żeglowaniem, nie trzeba jednak jechać od razu do jednego z tych znanych miejsc. Wystarczy znaleźć cichą zatokę z delikatną bryzą od morza. Z pewnością będzie można tam tanio pożyczyć ekwipunek oraz skorzystać z fachowej porady - zobacz koniecznie.

Sprytnym projektem na wczasy z przygodą wodną jest również oglądanie wysp dzięki czarterowi jachtów. Przynosi on tak naprawdę nieograniczone możliwości, uzależnione wyłącznie grubością portmonetki i naszymi biegłościami. Z wieloma przedsiębiorstwami możemy umówić się na zwrot jachtu w zupełnie innym miejscu niż przystań zaokrętowania, jest to nadzwyczaj wygodne. Idealne warunki panują wiosną czy jesienią. W lecie ceny są najwyższe, zaś silny oraz porywisty wiatr wymaga ogromnego doświadczenia.
1 2
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.