W jaki sposób zrobić projekt kuchni, aby była wygodna, funkcjonalna i praktyczna

Projektując swoją kuchnię powinno się zwrócić uwagę na kilka ważnych rzeczy. Jedną z ważniejszych, choć przez wiele osób trochę pomijanych, jest wybór blatu kuchennego. Blat w kuchni spełnia bardzo ważną rolę, bo przecież właśnie na nim trzyma się wszystkie urządzenia i sprzęty kuchenne, a także przyrządza pożywienie.
wejdź po więcej
Article wrote: Philipp Rudloff
Source: http://www.flickr.com
Dlatego też przede wszystkim powinien on być solidny i trwały, lecz nie można również zapomnieć o jego funkcji ozdobnej. Blat stanowi uzupełnienie szafek i powinien być dobrze do nich dopasowany. Jaką ma mieć kolorystykę, czy będzie kontrastował z kolorystyką mebli, czy jednak pozostanie dopasowany barwą - to już zależy od osobistych preferencji osoby projektującej
Kuchnia, zlewozmywak Salsa z ociekaczem
Article wrote: DEANTE
Source: DEANTE
kuchnię. Wybór różnych blatów jest tak duży, że bez problemów uda mu się znaleźć najlepszy dla siebie. Pamiętać trzeba tylko o tym, aby blat, który się zamówi był wykonany z odpowiednich materiałów, a także został należycie złączony. Ma to szczególne znaczenie tam, gdzie pojawia się czasami woda, to znaczy przykładowo obok zlewozmywaków.

Najchętniej kupowane blaty do kuchni są zrobione z grubszej wiórowej płyty pokrytej specjalnym laminatem. Ich ogromnym plusem jest niezbyt wysoka cena, a dodatkowo duża liczba dostępnych wzorów i kolorów. Blaty laminowane są odporne na działanie wysokich temperatur, wytrzymują do około dwustu stopni, więc bez większej obawy można na nich postawić garnek pełny gorącej wody.


Other articles to read

Montaż łączników do profili

barierka
Niektórzy mężczyźni potrafi samodzielnie zająć się niewielkimi naprawami. Gdy coś się popsuje, ten typ faceta wie po co iść do sklepu i wie w jaki sposób konkretną rzecz założyć. Podobnie, kiedy sam z siebie zechce coś poogarniać w temacie majsterkowania, wtedy się po prostu bierze do działania, a nie gada przez miesiąc, że chce coś zrobić, ale nie ma czasu. Ludzie, którzy lubią manualne prace zawsze będą w stanie znaleźć na nie czas, bo to ich uspokaja.
1 2
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.