Okna z drewnianą ramą

Zanim przyjdzie ostra zima warto przyjrzeć się oknom w swoim mieszkaniu czy domu. Nieraz oczekują one naprawy nierzadko też całkowitej wymiany. Warto to zrobić przed zimą, by niska temperatura nie zawitała do naszych domów przez luki zdezelowanych okien.

Aktualnie dostępna jest bogata oferta, biorąc pod uwagę okna. Głównie wyróżnia się dwa modele: to okna PCV a także okna drewniane. Oba typy posiadają swoje wady a także walory. Okna PCV mają już za sobą lata swojej sławy, obecnie nadeszła pora na te drugie okna drewniane zrobiły się dziś nadzwyczaj znane, zakłada się je tak samo w domach jak i mieszkaniach. Wszędzie sprawują się wyśmienicie. Nie są to już typy okien jakie pamiętać można z dawnych lat – im daleko było do ideału, dzisiaj nowoczesna metoda tworzenia oraz doskonała konstrukcja gwarantuje należytą jakość tego wyrobu. Takie produkty można odnaleźć w ofercie mniejszych firm oraz w większych marketach budowlanych. Przed robieniem zakupów w większym sklepie dobrze jest sprawdzić propozycje na zbiór gazetek na http://www.promocyjni.pl/siec/114-castorama, by dowiedzieć się jakie są najnowsze zniżki.
okna
Article wrote: OKNOPLAST-Kraków

Okna drewniane są sztywniejsze od okien z ramą PCV, nie jest też prawdą, że gną się na skutek słońca. Odpowiednia impregnacja powoduje również, iż nie wypaczają się pod wpływem wilgoci i nie są narażone na działanie insektów lub wszelkiego rodzaju grzybów. Fakt, iż posiadają one bardziej sztywną konstrukcję efektywnie odstrasza złodziei, przez te okna - dodaj serwis do stron zaufanych - nie łatwo jest się włamać. Kolejną zaletą jest to, że do mieszkania w mniejszym stopniu dochodzi hałas z zewnątrz niż w przypadku okien PCV.

Okna z drewna są także zdecydowanie ładniejsze. Nie ukrywajmy – jest to istotne kryterium wyboru okien, przecież każdy człowiek chce posiadać ładny dom czy mieszkanie. Okna - kliknij - z plastiku są nieszczególnie estetyczne, przywołują na myśl skojarzenia z klocowatymi domami stawianymi w latach osiemdziesiątych i dziewięćdziesiątych dwudziestego wieku. Wielkie osiedla zabudowane dokładnie takimi samymi klockami z pustaków, wszystkie świecące identycznymi trójdzielnymi plastikowymi oknami. Nie był to szczególnie ładny widok.

Drewno do wykonania okien drewnianych, a tak naprawdę ich ram, zanim dotrze do produkcji przechodzi długotrwały okres przetwórczy, nie może mieć najmniejszych skaz ani ubytków. W Polsce wykorzystuje się zazwyczaj drzewo sosnowe, klejone w trzech warstwach profesjonalnym wodoodpornym klejem. Należy ono do drugiej klasy gatunków drewna. Zwykle wykorzystuje się też drewno lite, a ono należy do pierwszej klasy gatunku drewna. Na życzenie ramy maluje się bezbarwnym lakierem, wtedy efekt końcowy tym bardziej zachwyca. W oknach drewnianych wyjątkowo dobrze wyglądają różne ozdoby dekoracyjne, mieszkanie wydaje się bardziej przytulne i z atmosferą a odpowiednie zasłony tym bardziej nadają im szyku.
17-07-17 13:27
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.