Nowe możliwości sprzątania. Jak wprowadzić je do nowo budowanego domu?

Kiedy powstaje schemat instalacji elektrycznych w stawianym domku, trzeba pomyśleć o wszystkim, aby nie zrobić błędów i naprawdę racjonalnie rozmieścić miejsca z elektryką. Nie wystarczy umieścić znaki w miejscach, w których chyba będzie potrzebne gniazdko lub kontakt, lecz trzeba spojrzeć perspektywicznie na to, czego będziemy używać każdego dnia i nieco rzadziej.

Odkurzacz centralny
Article wrote: Chez Mummy
Source: http://www.flickr.com
Możliwe, że w danej chwili nie jest nam potrzebna elektroniczna niania ani kosiarka, ale szybko może się okazać, że brakuje gniazdka w miejscu, w którym byłoby idealne. Przygotujmy projekt takiej instalacji od podstaw, żeby uniknąć przykrych niespodzianek albo kucia i umieszczania kabli kiedy nasz piękny dom będzie praktycznie wykończony. Oczywistym jest, że nad stołem będzie wisiała lampa a wzdłuż chodnika prowadzącego do domu będą małe lampki oświetlające drogę, lecz instalację można dostosować do indywidualnych wymagań wszystkich mieszkańców – dorosłych i małych. Bardzo wiele osób chwali sobie rzecz nową, ale rewolucyjną, jaką jest centralny odkurzacz. Jeżeli nie pomyśleliśmy o nim wcześniej, warto to zrobić, ponieważ to produkt, który ma naprawdę więcej zalet niż wad. Oczywiście na pierwszy plan wysuwa się czystość. Centralny odkurzacz (pełna treść) nie tylko dokładnie usuwa brud, ale też nie wydmuchuje na zewnątrz nic, co wciągnął, więc sprząta niemal cały kurz i roztocza - wejdź na stronę i zobacz więcej.

Odkurzanie centralne
Dzięki temu całkowicie zniknął ten dość ciężki zapach, który pozostaje w pokojach po czyszczeniu klasycznym odkurzaczem. Drugą absolutnie ważną zaletą jest bezgłośne sprzątanie. Prawdą jest, że mając dom nie musimy się za bardzo martwić reakcją sąsiadów na wirującą pralkę czy zbyt hałaśliwy odkurzacz - kliknij i sprawdź co dla Ciebie przygotowaliśmy - używany np. po 22:00, lecz akurat centralny odkurzacz jest cichy sam w sobie – dla wszystkich – bo najczęściej ma tłumik a ponadto centralę instaluje się w odległej części domku (piwnicy, kotłowni) dzięki czemu nie daje się we znaki przy użytkowaniu. Dużą zaletą jest też wygoda, bo w wybrane miejsce wpinamy tylko rurę (rodzaj węża) i nie chodzimy po wszystkich pomieszczeniach i jego najdalszych zakamarkach z całym sprzętem. Dobre rozmieszczenie gniazd ssących zapewni komfort używania, a dodatkowe akcesoria spowodują, że polubimy to urządzenie i będziemy je polecać naszym znajomym, którzy też będą się przymierzać do budowy zaprojektowanego z głową domu.


Other articles to read

Apartament na miarę dwudziestego pierwszego wieku

inteligentny dom - analiza
Article wrote: Scott Lewis
Source: http://www.flickr.com
, że w dzisiejszych czasach najfajniejsze jest to, co jest w stanie wyręczyć nas w paru rzeczach. Z tego powodu uwielbiamy smartfony, za to, że są w stanie przypomnieć nam o wszystkim. Lubimy nasze skrzynki mailowe, bo wysyłają automatycznie odpowiedzi na maile. Lubimy rozwiązania, które pozwalają nam na oszczędzanie czasu. Dziś nawet możemy mieć inteligentne domy. Czym są inteligentne domy?
17-09-18 06:33
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.