Charakterystyka podstawowych odmian dywaników, jakich można używać w swoim samochodzie.

Wielu właścicieli samochodów ma dylemat, czy zakupić do swojego samochodu dywaniki z weluru czy gumy. Oba te rodzaje mają jakieś wady i zalety, i przed ostatecznym wyborem warto zaznajomić się z nimi, aby później nie żałować decyzji.

samochód-obrazek
Article wrote: iStock
Source: iStock

W dużym stopniu wybór dywaników uzależniony będzie od okresu roku. Latem na pewno wygodniejsze i przede wszystkim ładniejsze będą wersje zrobione z weluru, jakie często można dopasować kolorystycznie do tapicerki auta. Z kolei zimą dużo bardziej sprawdzają się samochód (polecamy https://motos.pl/c/5916/nakladki-na-zderzak-nakladki-stalowe.html) gumowe volvo (dywanik gumowy volvo). Dzięki temu, że nie przepuszczają one wody, to bardzo dobrze będą chronić podłogę auta przed zmoczeniem, które w środku zimy nie jest łatwe do usunięcia. Są właściciele aut, jacy zmieniają dywaniki tak jak się zmienia opony, czyli na okres wiosny i lata zakładają welurowe, natomiast w zimie na podłodze ich samochodu będą leżeć dywaniki gumowe mazda - dywanik gumowy mazda. Rozwiązanie tego typu będzie z różnego powodu niezwykle praktyczne, jednak ma jedną zasadniczą wadę, to znaczy będzie wymagać kupna dwóch kompletów i konieczności trzymania gdzieś nie używanego.

Jeśli już się ktoś zdecyduje na dany rodzaj dywaników, to kolejną kwestią zostanie ich odpowiednie dopasowanie do swojego auta. Tu są dwie możliwości. Albo można będzie kupić oryginalne samochód (polecamy https://motos.pl/c/573/nakladki-na-kierownice-akcesoria.html), dedykowane do danej marki (dywaniki z gumy citroen), lub też uniwersalne. Jeśli będzie chodzić o to pierwsze rozwiązanie, to jego dużym plusem jest to, że dywaniki są idealnie dopasowane do danego wnętrza i nie trzeba nic dopasowywać czy docinać.
1 2
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.