Porady zrób to sam, innymi słowy w jaki sposób sobie poradzić z niesforną pralką

O tym, że pralka ma kłopoty ze spuszczaniem wody, dowiadujemy się przeważnie w czasie lub pod koniec prania. Z tej przyczyny dysfunkcja nie jest aż tak łatwa do zdiagnozowania, jak mogłoby się wydawać.


Większość dzisiejszych pralek sygnalizuje źródło kłopotu, wyświetlając szyfr błędu na panelu kierującym lub migocząc odpowiednią liczbę razy diodami.


call center
Source: pixabay.com


Tablice kodów błędu dla indywidualnych pralek odszukamy w necie. Nie zawsze jednakże mamy dostęp do sieci, dlatego jeżeli zdarzy się, iż po zakończonym praniu ubrania są zwilgotniałe, możesz z wielkim prawdopodobieństwem założyć, iż powodem jest niedrożny odpływ czy zatkana pompa. Pralka nie weszła w tryb odwirowywania. Jest w taki sposób, bowiem pralki mają zabezpieczenia uniemożliwiające wirowanie, gdy w bębnie zostaje nazbyt wiele wody. Do reperacji przystępujemy najpierw umiejscawiając filtr do pralki. Za każdym razem będzie on na dole pralki. Do spodu bębna przytwierdzony będzie gruby przewód odpływowy, jaki prowadzi do filtra. Ów natomiast złączny jest z pompą, która wypycha wodę na zewnątrz pralki. W pralkach ładowanych od frontu filtr odnajduje się nieopodal podłogi, pod drzwiami, po ich lewej stronie. Czasami, w szczególności w pralkach ładowanych od góry, będzie ukryty z boku. Aby się do niego dostać, trzeba zsunąć panel maskujący. Nie należy nic wykręcać, starcza podważyć mocowania po czym pewnym ruchem zdjąć plastikową maskownicę - www.north.pl/ (www.north.pl/).


perspektywa - firma
Article wrote: Ministerio de Cultura de la Nación Argentina
Source: http://www.flickr.com


Other articles to read

Poszukujesz upominku dla starszej osoby? Koc z wełny to pragnienie każdej babuni oraz dziadka

Meble łazienkowe
Article wrote: Bonsoni.com
Source: http://www.flickr.com
Nabycie upominku to dla wielu z nas prawdziwa komplikacja. Wiadomym jest, iż każdy z nas pragnąłby dać poufałej osobie produkt zarówno zdatny, jak i niepowtarzalny.


W poniektórych pralkach filtr do pralki zakryty będzie okrągłą pokrywką przypominającą wlew paliwa w samochodzie. Wystarczy ją zwyczajnie otworzyć. Filtr posiada specyficzny układ gałki. Wykręca go się ruchem przeciwnym do ruchu wskazówek chronometru, innymi słowy kręcąc w lewo - więcej o filtrze do pralki (więcej o filtrze do pralki).
1 2
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.