W jaki sposób wybrać stosowny kask rowerowy?

Na pewno większość ludzi zgodzi się z tym, iż należałoby jeździć na rowerze w kasku. Odgrywa on funkcję ochronną i może efektywnie uchronić naszą głowę przed urazami w toku wypadku. Zaś wypadki rowerowe zdarzają się na nieszczęście dosyć często. Wskazane jest więc być porządnie przygotowanym do jazdy na rowerze.


kask rowerowy
Article wrote: Thomas Kohler
Source: http://www.flickr.com
Ale który kask rowerowy wybrać? Nie zawsze jest to bezproblemowe, ponieważ na rynku odnajdziemy dzisiaj niesłychanie wiele różnych modeli kasków, które mają swoje konkretne przeznaczenie. Najbardziej słynnym modelem jest kask MTB, jaki jest kaskiem uniwersalnym. Nierzadko użytkuje się do podczas jazdy po mieście, wybornie nadaje się również do turystyki. Innym rodzajem kasku jest kask szosowy, jaki charakteryzuje się kreacyjnym wyglądem. Świetnie sprawdzi się w turystyce oraz jeździe miejskiej. Sklep sportowy oferuje także kaski full-face (oferta sklepu sportowego), które zastosowane są w sportach zjazdowych.

Kaski tego modelu nie tylko chronią czaszkę przed uderzeniem, lecz także szczękę, dlatego świetnie nadają się do jazdy ekstremalnej. Co więcej jego budowa nie przeszkadza w noszeniu gogli ochronnych. Innym popularnym modelem jest kask przeznaczony do jazdy na czas. Chyba wszelki sklep sportowy posiada ten typ kasku w swej ofercie - http://fivesport.pl/pol_m_SPORTY_ROWERY-I-AKCESORIA_Kaski-rowerowe-1948.html. Kaski te w większości wypadków nosi się podczas wyścigów, dzięki aerodynamicznej budowie pozwala on na zyskanie kilku dodatkowych sekund. Następny znany rodzaj kasku to kask typu orzeszek, który użytkowany jest do jazdy Dirt, BMX czy Street. Charakteryzuje go bardzo duża wytrzymałość, nierzadko noszą go także rolkarze i deskorolkarze. Następne typy kasków to kask rowerowy miejski, przeznaczony do jazdy po mieście i enduro, który odpowiednio chroni tył głowy.

1 2
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.