Jak się przedstawia praca firm zajmujących się sprzątaniem biur?

W moim mieście spacerek po głównym deptaku późnym latem jest czystą przyjemnością. Piękne słońce tańczy po dachach. Z niedalekich kawiarenek da się słyszeć gwar. Bardzo lubię takie przedpołudniowe spacery do ulubionej kawiarenki. Siadam wtedy na balkonie i proszę o czarną mocną kawę z rogalem, i czasem jakieś ciastko. Przypatruję się wówczas przechodzącym ludziom. Pewnego dnia znalazłem kawiarenkę blisko biurowca w którym kiedyś pracowałem.
sprzątanie biurowca
Article wrote: Pieter van Marion
Source: http://www.flickr.com
Byłem w tych czasach „nadzorującym” w firmie sprzątającej obiekty użytku publicznego. Moje zadanie polegało na nadzorowaniu dziesięcioosobowej załogi sprzątającej oraz dbaniu o to, by nie zabrakło im środków czystości. Myślałem iż sprzątanie biur jest dosyć prostym zadaniem. Od pracowników nie wymaga się zbyt wiele, ot ścierka, mop i to wszystko. W jakimże błędzie był człowiek! Sprzątanie biur nie jest wcale zadaniem prostym. Moim obiektem był budynek sądu w mieście które zamieszkuję. Z zewnątrz wydawało by się iż mały budyneczek, a okazało się że powierzchnia jest naprawdę duża, pełno schodów i zakątków. Sprzątanie biur musi się przeprowadzać zgodnie z umową podpisaną między firmą sprzątającą a zleceniodawcom. Umowa taka bardzo precyzyjnie opisuje co i w jaki sposób ma zostać sprzątane. Na przykład określony jest typ ścierek którymi pani sprzątająca ma za zadanie ścierać blaty czy typ pożądanych środków czystości.
Do obowiązków osoby nadzorującej należy nie tylko kontrolowanie bieżących zadań, lecz także ich przydzielanie. Trzeba w taki sposób zorganizować pracę, aby jednoczenie nie zaburzać normalnej pracy pracowników biura. Z tego powodu większość prac porządkowych wykonuje się między godz. 15 a 21. W godzinach pracy biura wykonuje się tylko i wyłącznie prace bieżące, takie jak: wymiana papieru i ręczników w toaletach czy w zimie odśnieżanie schodów wejściowych. Zgodnie z umową odbywają się kontrole. Kontrole tak zwane wewnętrzne, kiedy jakości sprzątania biur dokonuje osoba nadzorująca oraz kontrole zewnętrzne w obecności pełnomocnika zleceniodawcy. Po tej ostatniej każdorazowo podpisuje się sprawozdanie odbioru. Do zadań nadzorującego należy również sporządzanie dokumentacji kadrowej. Tak więc sprawa okazała się być wcale nie taką łatwą.


Other articles to read

Inteligentny budynek - jak funkcjonuje, jakie ma korzyści i cechy charakterystyczne

biuro
Article wrote: designmilk
Source: http://www.flickr.com
Coraz częściej popularny staje się inteligentny dom. Bardzo wielu ludzi zaczyna rozumieć, iż to niekoniecznie jest trendy, ale także bardzo oszczędne na wiele lat. Początkowo trzeba zadać pytanie co to w ogóle jest inteligentny budynek. Inteligentny dom to tak naprawdę plan zarządzania wieloma obszarami domu, z których się korzysta.
14-06-24 10:54
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.