Podstawowe informacje o zbiornikach paliwa, zalety ich wykorzystania w firmach transportowych.

Typowy właściciel samochodu przyjeżdża na stację benzynową raz na kilkanaście dni, jeśli zatankuje do pełna to będzie miał na jakiś czas spokój. Lecz w sytuacji przemysłowych zakładów, gospodarstw rolniczych czy firm transportowych sytuacja jest zgoła odmienna. W większości przypadków odwiedzanie stacji aby zatankować byłoby niewygodne, kosztowne czasowo albo wręcz niewykonalne.

ciągnik
Article wrote: LID
Source: http://www.flickr.com
Trudno bowiem sobie wyobrazić rolnika, który po wykonanych pracach polowych wsiadałby w traktor i jechał kilkanaście kilometrów aby go dolać paliwa. Przy większych zapotrzebowaniach na paliwo niezbędne może być jego magazynowanie. Zalety takiego rozwiązania są dwa, mianowicie łatwa dostępność i możliwość uzupełnienia paliwa wtedy, gdy zajdzie potrzeba, a oprócz tego sporo niższe ceny. Jeśli się kupi jednorazowo nawet kilkanaście tysięcy litrów na pewno zapłaci się znacznie mniej, niż będą płacić właściciele osobowych pojazdów. W związku z tym że przechowywanie paliwa wiąże się z jakimś ryzykiem, bo jest ono łatwopalne, to niezbędne jest, żeby stosować do tego bezpieczne, atestowane zbiorniki na RSM.

Jeszcze do niedawna benzyna albo olej napędowy były składowane po prostu w pojemnikach które stały gdzieś w jakiejś komórce. O tym, ile rodziło to zagrożeń, nie trzeba chyba nikogo przekonywać. Obecnie praktycznie każdy porządny zbiornik paliwa jest naprawdę bardzo bezpieczny, gwarantuje to specjalna dwupłaszczowa budowa. Zbiornik paliwa złożony jest z dwóch warstw, w przypadku gdyby wewnętrzna uległa uszkodzeniu, to druga będzie miała za zadanie zabezpieczyć przed rozlaniem paliwa.


Other articles to read

Pojazdy amerykańskie w Polsce

BMW
Article wrote: Andrew Gregg
Source: http://www.flickr.com
USA to kraj, który kojarzy się większości z nas z wielkim bogactwem. Nic w tym zaskakującego, w końcu przez cały XX wiek, Stany kształtowały styl życia dla właściwie całej zachodniej Europy.
1 2
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.