Co korzystnie wiedzieć o technologii LED? Jakie posiada zalety i od czego zależna jest jej budząca podziw trwałość

Im dłuższą chwilę światło jest w użyciu, tym więcej przynosi korzyści finansowych i ekologicznych. Mimo nieznacznego zaniżenia wartości strumienia świetlnego w trakcie eksploatacji, LED mogą pozostać w użyciu dłuższy czas niż inne źródła światła. Potencjał techniczny takiej technologii nie został jeszcze tak naprawdę wyczerpany. Z tego powodu LED to przyszłość oświetlenia.


żarówka
Article wrote: mattwalker69
Source: http://www.flickr.com
Jak wyglądają czynniki które wpływ na niezawodność oraz trwałość pojedynczych LED? Trwałość LED jest w stanie bez trudu przekroczyć 50 000 godzin. Porównując z innymi źródłami światła LED bardzo rzadko ulegają zepsuciu. Jedynym minusem jest niezbyt znaczna redukcja strumienia świetlnego podczas okresu eksploatacji. LED - oprawa halogenowa na statywie - czytaj - praktycznie nie wymagają konserwacji przez cały okres pracy. Opisane niżej czynniki wpływające na pojedynczą LED mogą także wpływać na cały moduł LED.

Emisji światła współtowarzyszy wydzielanie ciepła, jakie wpływa na trwałość oraz strumień świetlny LED. Dotyczy to zarówno pojedynczych LED, ale także całych modułów czy led rgb. W tej sytuacji obowiązkowe jest, by rozproszyć ciepło przez optymalny sposób instalacji lub odpowiednie radiatory. Najważniejsza zasada to: im mniejsza wartość temperatury, tym dłuższa będzie wytrzymałość LED - oświetlenie techniczne led -. Przyczyny pojawiania się naprężeń mechanicznych mogą być różne. Mogą one nastąpić w czasie procesu produkcji, montażu lub sprzedaży LED, a jednocześnie w okresie użycia niektórych materiałów, w których pod wpływem sporych wahań temperatury powstają silne naprężenia. Jeśli LED będą wystawione na działanie takich sił, być może to niezbyt dobrze odbić się na ich trwałości, a nawet doprowadzić do całkowitego zniszczenia. Dowiedz się więcej.

1 2
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.