Co to jest e-procurement? Czy powinno się tym interesować?

Istniejemy w takich czasach, iż większość spraw, jakie niegdyś było można załatwić tylko zwyczajnie, obecnie załatwiamy także internetowo.
To bardzo pomocne, ponieważ oszczędza nam czas, jest czynione automatycznie. Nie zaskakuje więc, iż coraz więcej ludzi z tego chce skorzystać.


W szczególności jest to ciekawe kiedy weźmiemy pod uwagę branże, które się pod takim kątem zmieniają. Dobrym przykładem będzie przykładowo platforma przetargowa, która świetnie ułatwia oraz unowocześnia taki cały proces (klikaj na logintrade.pl). Na uwagę w tym kontekście zasługuje e-procurement, to znaczy obszar e-biznesu, który odnosi się do elektronicznej integracji i zarządzania różnorakimi działaniami związanymi z procesem elektronicznym zamówień w sektorach zarówno publicznym jak i również prywatnym.


Przez e-procurement spełnione będą aż trzy najistotniejsze funkcje (poznaj ciekawostki na logintrade.pl). Jako najistotniejsza jest automatyzacja całego procesu zakupowego, ponieważ e-procurement obsłuży kompletny proces zaopatrzenia w całej instytucji. To powoduje, iż pełny obieg dokumentów jest znacznie uproszczony i szybciej się odbywa. To także sprawdzanie zakupów, ponieważ przez to możemy prowadzić centralną koordynację planowania, budżetowania oraz monitorowania całego procesu zakupywania towarów.


tłumacz


To zdecydowanie pomaga oddziałowi zajmującemu się zakupami, gdyż zatrudnieni tam specjaliści mogą zajmować się najważniejszymi sprawami – wyborem dostawców. To w końcu punkt trzeci, czyli standaryzacja asortymentu.


1 2
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.