Czy warto używać oklein, a może lepszy będzie jednak fornir? Co trzeba wiedzieć o jednym, jak również drugim rodzaju?

Kupując drzwi wewnętrzne, dosyć często nie zastanawiamy się nad tym, czym są wykończone. Najważniejszy w tej sytuacji jest dla nas wzór, kolor jak i forma. Nie patrzymy zaś za bardzo na to, jakimi materiałami zostało pokryte skrzydło, czy jest to okleina czy fornir. Wybór pomiędzy jednym a kolejnym sposobem wykończenia drzwi nie jest zależny jedynie od naszego gustu, lecz również od rodzaju użytkowania pomieszczenia.
Okleina już dzisiaj nie jest towarem drugiej kategorii. Stosuje się ją dosyć często, nie tylko na drzwi, ponieważ popularne są również przykładowo okleiny Warszawa - profilms.pl/pl/c/Okleiny-meblowe-samoprzylepne-dekoracyjne/32. W niepamięć odeszły już okleiny, które prezentowały się sztucznie i tandetnie, były średnio dobrej jakości jak i miały ubogą kolorystykę. Dzisiaj już nie jedynie kwestie ekonomiczne, ale głównie praktyczne sprawiają, iż w aranżacji wnętrz wybierana jest w związku z tym częściej niż normalne drewno.

Folia okienna
Article wrote: romana klee
Source: http://www.flickr.com
I nie ma się co dziwić, ponieważ wybór pośród foli jest faktycznie spory (www.profilms.pl/). Solidnej jakości okleina doskonale odwzorowuje strukturę drewna, przy tym charakteryzuje się większą odpornością na uszkodzenia mechaniczne oraz wilgoć. Doskonale się sprawdza w mieszkaniach, gdzie są małe dzieci. Drzwi w takiej okleinie z powodzeniem jesteśmy w stanie używać w kuchni czy łazience, bo całkiem dobrze reagują na wilgoć. Dostępne są także drzwi z okleiną ryflowaną, swój ciekawy wygląd zawdzięcza efektowi przestronności. Uwypuklenia mają też walor użytkowy, co oznacza, iż na takich drzwiach w sumie nie dostrzegamy śladów codziennego użytkowania. Nie zobaczymy na nich śladów palców, co jest bardzo ważne, szczególnie w mieszkaniach, w których są dzieci. Kolejnym sposobem będzie użycie forniru. To bardzo cienkie płaty drewna, jakie uzyskujemy poprzez skrawanie ich ze ściętych fragmentów drzew.


Other articles to read

Wybór elementów wystroju wnętrz, jakie będą przyczyną tego, że pokój dzienny stanie się przyjemnym miejscem.

Akcesoria kominkowe marki Blomus
Article wrote: Blomus
Source: Blomus
Dopasowanie różnego rodzaju elementów wystroju wnętrz, które będą przyczyną tego, że salon będzie wygodnym miejscem domowym i dlatego, jeżeli mamy w planach zmienić coś w tym konkretnym pokoju, to rzeczywiście powinniśmy się do tego przygotować. Nie do przyjęcia w końcu będzie, iż cokolwiek byłoby nie tak, w momencie w jakim chcemy zmienić wygląd mieszkania, a cokolwiek jest nie tak jak być powinno.
1 2
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.