Jakie istnieją typy luster? Co brać pod uwagę przy ich wyborze? Na co powinniśmy zwrócić uwagę?

Bardzo trudno dziś nawet sobie wyobrazić mieszkanie bez lustra. Lustro powieszone w łazience, salonie czy sypialni jest bardzo ważne, gdyż spełnia istotną rolę w życiu każdego z nas. Jest też ciekawym akcentem w różnorodnych aranżacjach wnętrz, gdyż przy okazji świetnie powiększa i oświetla dane pomieszczenie.

lustro w salonie
Article wrote: Saint-Gobain Glass
Source: Saint-Gobain Glass
Zanim dokonamy wyboru należy zobaczyć nie tylko cenę oraz rozmiar, lecz też grubość tafli. Wśród luster dekoracyjnych wyróżnimy tzw. lustra zwykłe oraz kryształowe. Pierwsze z nich są najczęściej tańsze, mogą występować w trzech grubościach, czyli 3, 4 i 5 milimetrów. Niestety lustro o grubości trzech milimetrów może się wyginać oraz zniekształcać obraz, tak więc miejmy na uwadze, ażeby wybierać właściwie grube i wysokie lustra. Im więc twardość tego typu lustra jest wyższa, tym jest lepsza, to jest też znikome ryzyko starcia i zarysowania powierzchni.

Z drugiej strony lustra kryształowe są szlifowane z tak zwaną fazą, czyli ściętymi po skosie brzegami. Ich tafla dość często ma około czterech i pięć milimetrów. Lustro na pewno jest koniecznym elementem każdej łazienki, i to bez względu na jej wielkość i styl. Jest niezbędne w trakcie wykonywania najważniejszych czynności, jakie wiążą się na przykład z czesaniem, goleniem lub myciem zębów. Wybierając najbardziej odpowiednie lustro dla naszych wymagań, trzeba się zastanowić, czemu ono służy. Czy jest nam niezbędne w okresie wykonywania podstawowych czynności, a może ma inne zadanie, jak optyczne zwiększenie przestrzeni? Bez względu na model lustra (lustra na wymiar z tego warszawskiego zakładu), należy uwzględnić wszystkie korzystające z tego miejsca osoby, to może sprawić, iż zawiesimy lustro na właściwej wysokości, dzięki temu każdy będzie mógł swobodnie z niego skorzystać.


Other articles to read

Fachowe oświetlenie domu będzie prezentować się nie tylko ładnie, ale także oszczędzi finanse

mieszkanie
Article wrote: Ben Heinrich
Source: http://www.flickr.com
Jak wiadomo na obecną chwilę jeszcze więcej ludzi zdaje sobie kwestię, że kiedy nabywa się wszelkiego typu elementy wyposażenia każdego lokum, to należy patrzeć przede wszystkim nie tylko na to, jak dana rzecz się prezentuje, ale też z czego jest przyrządzona, jak długo może wytrzymać bez reperacji i jak wiele prądu pozostanie zużyte w trakcie użytkowania konkretnego urządzenia.
1 2
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.