Często chcemy posiadać cudnie dekorowane sufity - tak jakbyśmy mieszkali w pałacu, który został przebudowany w XVIII wieku

Wszyscy byliśmy na pewno choć jeden raz w pałacu - z wycieczką szkolną albo z rodzicami. Pochłaniają nas tam piękne obrazy czy rzeźby, ale brylantem samym w sobie bywają również sufity.


wesele w stylu orientalnym
Article wrote: ChuWeiHunG IPhoto
Source: http://www.flickr.com


Wystarczy tylko podnieść oczy i spostrzeżemy, że zapierają one dech w piersiach.


Przepiękne fasety wracają do łask (zobacz więcej). Mimo że mamy XXI wiek, to dość często zdarza się, że ludzie chcą je mieć w swoim domu. I nie chodzi tylko o bogaczy, którzy mieszkają w ogromnych domach. Taki sposób dekoracji pragną mieć u siebie także właściciele hoteli lub restauracji. Fasety to dekoracyjny fragment architektoniczny, który montuje się na załamaniu między ścianą i podbitką. Fasety optycznie powiększają wysokość budynku oraz maskują krzywizny murów.


Sztukateria Abakus
Article wrote: Wolfcraft
Source: Lange Łukaszuk


samolot
Article wrote: Jorge from Brazil
Source: http://www.flickr.com


Other articles to read

Gołąbie pocztowe - niesamowite latające stworzenia o ogromnym potencjale

gołąb
Article wrote: Jochen Spalding
Source: http://www.flickr.com
Przepowiadają pokój. Dawniej były wykorzystywane do przenoszenia komunikatów. W dzisiejszych czasach hoduje się je głównie dla celów konkursowych.


Sztukaterie gipsowe są robione wewnątrz domu na sufitach. Są niezwykle trwałe - co mamy możliwość zaobserwować w wiekowych pałacach (poznaj szczegóły). Dodatkowo, odmiennie od sztukaterii z tworzyw sztucznych, nie są łatwopalne i nie podlegają deformacji z biegiem czasu. Sztukaterie gipsowe są bardzo eleganckie i ekologiczne. Gips jest szalenie plastyczny, wobec czego dobry specjalista może w nim wyczarować co tylko zechcemy. Zatem możemy mieć niepowtarzalne wnętrze, które na papierze wyczaruje dla nas projektant wnętrz, a na sufit przeniesie rzemieślnik.
1 2
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.