Jak dzisiaj zaaranżować pokój dla swojej pociechy, by był on przytulny i zupełnie bezpieczny?

Aranżowanie pokoju dla malucha to nadzwyczaj ważne zadanie. Pomieszczenie przede wszystkim musi być wystarczająco atrakcyjne wizualnie oraz odpowiadać najważniejszym oczekiwaniom dziecka. Jakie zagadnienia należy mieć na uwadze? Przede wszystkim trzeba pamiętać, że maluchy w starszym wieku mogą z powodzeniem uczestniczyć w wybieraniu konkretnych elementów wyposażenia dla ich przyszłego pokoju.
http://alena-firany.pl/firany-zas/pokoj-dzieciecy.html
Article wrote: lynn-anne bruns
Source: http://www.flickr.com
Warto zapytać dziecko który kolor ścian jest jego zdaniem najładniejszy i zaakceptować jego decyzję. Oczywiście, w granicach rozsądku. Partycypacja dziecka w dekorowaniu pokoju nie oznacza, że rodzice muszą się zgadzać na wszystkie jego pomysły, kiedy mają świadomość, że nie są one dla niego bezpieczne lub za kilka miesięcy wystrój mu się znudzi, a nie będzie się miało pieniędzy na kolejny remont. Ogólnie, wskazane jest decydować się na rozwiązania uniwersalne, zwłaszcza jeżeli nie planuje się w najbliższej przyszłości remontów.

Rodzice muszą pamiętać, że dosyć często to małe drobiazgi tworzą charakter pomieszczenia, jak między innymi firanki do pokoju dziecięcego. W tym przypadku można dać się ponieść dziecięcej wyobraźni oraz kupić firanki, zasłonki czy pościel z motywem ukochanego bohatera, bowiem prościej jest wymienić pościel na inną kiedy okażę się, że dziecko zmieniło zainteresowania, niż przemalować pokój. Dużą uwagę trzeba zwrócić zwłaszcza na wybierane meble. Powinny być bezpieczne, komfortowe, a jednocześnie gwarantować stosowną ilość miejsca, która ułatwi bezproblemowe składowanie wszystkich przyborów szkolnych, ubrań czy innych dziecięcych szpargałów.


Other articles to read

Nabywając nowatorski smartfon warto zatroszczyć się o wszelkie gadżety do niego - etui na telefon

etui na komórkę
Article wrote: ビッグアップジャパン
Source: http://www.flickr.com
Dzisiaj znaczna większość osób posiada nowoczesne telefony komórkowe. Niewątpliwie są one symbolem naszych czasów i istotnie wypierają tradycyjne telefony komórkowe
1 2
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.