Koniec ery papierosów z tytoniem

Chcesz rzucić palenie? Przygotuj się...
Article wrote: Bird&Co Sp. z.o.o.
Source: Bird&Co Sp. z.o.o.
Od pewnego czasu wdrożono w naszym kraju zakaz palenia tytoniu w miejscach publicznych. Restauracje, kawiarnie i puby stały się miejscami bez dymu tytoniowego. To wspaniałe rozwiązanie. Da się nareszcie wybrać wieczorem do knajpy i wrócić do domu w ubraniu, które nie będzie przesiąknięte dymem. Możemy spokojnie posiedzieć i porozmawiać z przyjaciółmi bez konieczności nieustannego rozgarniania zawieszonych w powietrzu smug. Oczywiście, w większości restauracji zostały wydzielone sale dla palaczy, więc nie powinni oni czuć się w jakiś sposób dotknięci tym ograniczeniem. Część palaczy na pewno w związku ze wspomnianym zakazem zadecydowała o rzuceniu nałogu. Pomóc w tym może e-papieros.

Other articles to read

Zamień tytoń na e-papieros

Elektroniczny papieros to jeden z najbardziej popularnych technologicznych propozycji ubiegłego stulecia. Choć jeszcze kilkadziesiąt lat temu twórca e-papierosa mógłby zostać uznany za wariata, dziś jego dzieło cieszy się popularnością. Na czym polega pomysłowość tego wynalazku? Głównie na niskiej szkodliwości jego działania. Standardowy papieros, oprócz nikotyny, składa się z nie mniej niż 200 substancji chemicznych, z których każda oddziałuje negatywnie na stan naszego zdrowia.


Pod tą etykietką skrywa się małe urządzenie elektroniczne, które zastąpić ma standardowe papierosy. Naturalnie jest ich już wiele rodzajów, możemy zakupić do nich specjalne płyny mające nadawać smak, oraz dostarczające nikotynę terapeutyczną. Tego rodzaju papieros może mieć różne „moce”, zależnie od tego jakiego rodzaju płyn do niego dokupimy. Istnieją takie w ogóle bez zawartości nikotyny, aż po takie z większą jej dawką.

Chcesz rzucić palenie? Przygotuj się...
Article wrote: Bird&Co Sp. z.o.o.
Source: Bird&Co Sp. z.o.o.
Tego typu urządzenie naturalnie nie jest jednorazowe. Można korzystać z tego sprzętu wiele razy. Ponieważ to urządzenie elektroniczne trzeba ładować jego akumulatorek, uzupełniać płyn a raz na jakiś czas wymieniać różnego rodzaju elementy na nowe, ponieważ po prostu się zużywają.

Elektroniczny papieros nie wytwarza dymu, bo nie dochodzi do spalania czegokolwiek, tylko korzystający inhaluje się odpowiednią mieszanką. W związku z tym nie wprowadzono zakazu użytkowania go w miejscach publicznych. Pomimo, że samo urządzenie jest stosunkowo drogie, to jednak używanie go jest zdecydowanie tańsze niż kupowanie normalnych papierosów, których ceny dotarły już do prawie piętnastu złotych za paczkę.

Zwykłe papierosy pewnie nigdy całkowicie nie wypadną z obiegu, jednak jeżeli pragniemy zrobić cokolwiek dla swojego zdrowa i nie utrudniać paleniem funkcjonowania otoczeniu powinniśmy zdecydować się na kupienie papierosa elektronicznego. Z pewnością nie pożałujemy tej decyzji, a być może spróbujemy zupełnie zerwać z nałogiem.
12-08-29 13:33
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.