Dotacje unijne dla hodowców drobiu

Albowiem hodowcy drobiu powinni inwestować w własne fermy sporo pieniędzy, warto zaciekawić się możnością uzyskania dofinansowania z UE.


Nabycie piskląt, jaj lęgowych, karmy – to tylko część kosztów.
Największym przedsięwzięciem będzie budowa a także ekwipunek fermy, szkolenia dla hodowców drobiu. Aby zorientować się jak wygląda szansa na zdobycie dotacji możemy udać się do Ośrodka Doradztwa Rolniczego lub Agencji Restrukturyzacji oraz Modernizacji Rolnictwa. Natomiast zgodnie z projektem Planu Rozwoju Obszarów Wiejskich nie przewiduje się wsparcia finansowego dla hodowców drobiu. Jednak dotyczy to jedynie chowu konwencjonalnego. W przypadku gospodarstw ekologicznych bądź też konwencjonalnych, jakie pragną przejść na ekologiczną produkcję, będzie można liczyć na wsparcie.


czytaj tutaj więcej
Article wrote: Susanne Nilsson
Source: http://www.flickr.com


Z kolei Krajowa Izba Producentów Drobiu oraz Pasz skierowała do Ministra Rolnictwa podanie tyczące się wydzielenia pieniążków na dopłatę sektora jaj spożywczych. Wynika to z tego, iż powinny one spełniać stosowne standardy jakości, zgodne z unijnymi wymogami. Naturalnie łączy się to z wydatkami dla hodowców drobiu (zobacz fakty). Z kolei wymagania związane z wytwórczością mięsa drobiowego nie przekraczają uniwersalnie obowiązujących standardów, nie wymagają zatem podejmowania specjalnych środków ze strony hodowców. Może warto zatem rozważyć przejście na chów ekologiczny. Dopasowanie gospodarstw rolniczych do unijnych standardów ma być obiektem działania szóstego.


Other articles to read

Co można zrobić z domowymi sprzętami, jak się zepsują? Naprawiać je samemu czy oddać do naprawy?

telekomunikacja
Article wrote: Dell Inc.
Source: http://www.flickr.com
Mamy w domu coraz więcej sprzętów, jakie pomagają nam w codziennym funkcjonowaniu. Dzięki nim łatwiej nam się funkcjonuje, ponieważ domowe prace wykonywane są prędzej.
1 2
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.