Jakimi metodami zabezpiecza się przed wystąpieniem pożaru, zasada funkcjonowania mechanizmu tryskiwaczowego.

Pożary są bardzo groźne i niebezpieczne, w przeciągu kilku minut mogą one nieodwracalnie zniszczyć cały budynek. Niestety dość często dochodzi także do nieszczęść, w trakcie pożarów giną ludzie i strażacy, którzy biorą udział w gaszeniu. Dlatego też bardzo ważna jest odpowiednia ochrona przeciwpożarowa, która jest obowiązkowa w publicznych budynkach, urzędach czy większych firmach, a polecana w mieszkaniach i domach.


Używa się tu kilka różnych systemów, najczęściej wybierane to czujniki dymu, które w chwili jego pojawienia się załączają instalację alarmową. Jednak nawet jeśli szybko będą one w stanie wykryć pożar, to zanim zostanie poinformowana straż pożarna i dojedzie ona na miejsce zdarzenia, to upłynąć może wiele minut. Przez tak długi czas niestety może już dojść do tak dużego rozprzestrzenienia się pożaru, że ugaszenie go nie będzie możliwe. Rzecz jasna nawet taka ochrona jest bardzo pożądana, jednak dużo lepszą opcją są instalacje tryskaczowe, jakie poza funkcją alarmowania potrafią także ugasić pożar nim się rozwinie.

centrala przeciwpożarowa
Article wrote: D+H
Source: D+H
Najczęściej spotykana instalacja tego typu złożona jest z pewnej liczby tryskaczy, rozmieszczonych na górze w ochranianych pomieszczeniach. Tryskacze podłączone są do wodnej instalacji, w przypadku pojawienia się pożaru działają one automatycznie, otwierając się i zalewając wodą wnętrze. Przez to są spore szanse na to, że pożar będzie stłumiony zanim zdąży się bardziej rozwinąć. Tryskacze oferuje http://normbud.pl/kategorie/technika-ppoz/tryskacze-i-akcesoria/tryskacze/. Co prawda po uruchomieniu tryskaczy pomieszczenie zostanie zalane wodą, ale straty z tym związane z pewnością są dużo mniejsze, niż przy rozprzestrzenieniu się ognia.

1 2
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.